Dzisiaj jest wtorek, 20 Lis 2018
Znajdujesz sie w:     Start Ośrodek Zdrowia
Ośrodek Zdrowia PDF Drukuj Email

W pierwszych latach po wojnie w mieszkaniu przy ulicy Żelisławieckiej 11 mieścił się gabinet stomatologiczny. Dwa razy w tygodniu przyjmował lekarz wojskowy stomatolog. W tym samym gabinecie przyjmował pan Antoni Konecki z Wełtynia. Kiedy wybudowano barak biurowy, gabinet przeniesiono do jednego z jego pomieszczeń. Pan Antoni Konecki miał też gabinet w Drzeninie i w Wełtyniu. 

Antoni Konecki – felczer, leczył ludzi i zwierzęta. Leczył wszędzie, był na każde zawołanie. Żaden lekarz nie wyleczył mi dzieci tylko Konecki. Bez względu na pogodę, jeśli była taka potrzeba wsiadał na motor i jechał ratować ludzi. Był dobrym człowiekiem.

Ośrodek Zdrowia wybudowano dopiero w 1975 r. przy ul. Żelisławieckiej 12. Pierwszym lekarzem była pani Krystyna Krefft. Od grudnia 1979 r. leczyła pani doktor Zofia Biskot - lekarz medycyny. Pracowały również panie pielęgniarki Barbara K. i Urszula W. Stomatologiem była pani Ewa Gawrońska. W aptece pracowała pani Anna Wieczorek. 

Obecnie jest to Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej.
Budynek został wyremontowany, powstało więcej gabinetów lekarskich.

Zakład oferuje opiekę lekarza rodzinnego, pediatry oraz lekarzy specjalistów (kardiologa, neurologa, pulmonologa). Zapewnia podstawową diagnostykę na miejscu (ekg, usg, spirometria, testy alergiczne, badania laboratoryjne).
Lekarze rodzinni są do dyspozycji codziennie. Pediatra przyjmuje dwa razy w tygodniu. Lekarze specjaliści przyjmują raz w tygodniu.

Godziny otwarcia pn. - pt.: 08:00-18:00 

W budynku znajduje się  Punkt Apteczny Karotka otwarty  pn.-pt.8-18