Dzisiaj jest środa, 19 Lut 2020
Znajdujesz sie w:     Start Ośrodek Zdrowia
Ośrodek Zdrowia PDF Drukuj Email

W pierwszych latach po wojnie w mieszkaniu przy ulicy Żelisławieckiej 11 mieścił się gabinet stomatologiczny. Dwa razy w tygodniu przyjmował lekarz wojskowy stomatolog. W tym samym gabinecie przyjmował pan Antoni Konecki z Wełtynia. Kiedy wybudowano barak biurowy, gabinet przeniesiono do jednego z jego pomieszczeń. Pan Antoni Konecki miał też gabinet w Drzeninie i w Wełtyniu. 

Antoni Konecki – felczer, leczył ludzi i zwierzęta. Leczył wszędzie, był na każde zawołanie. Żaden lekarz nie wyleczył mi dzieci tylko Konecki. Bez względu na pogodę, jeśli była taka potrzeba wsiadał na motor i jechał ratować ludzi. Był dobrym człowiekiem.

Ośrodek Zdrowia wybudowano dopiero w 1975 r. przy ul. Żelisławieckiej 12. Pierwszym lekarzem była pani Krystyna Krefft. Od grudnia 1979 r. leczyła pani doktor Zofia Biskot - lekarz medycyny. Pracowały również panie pielęgniarki Barbara K. i Urszula W. Stomatologiem była pani Ewa Gawrońska. W aptece pracowała pani Anna Wieczorek. 

Obecnie jest to Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej.
Budynek został wyremontowany, powstało więcej gabinetów lekarskich.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Gardnie jest to przychodnia z wieloma specjalnościami obsługująca pacjentów na obszarze miejscowości Gardno. Zakontraktowaną usługą tej placówki jest: Ambulatoryjna opieka specjalistyczna(mały limit świadczeń)
Obiekt ma gabinet lekarza pierwszego kontaktu jak również pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej i cztery gabinety specjalistyczne. Największymi poradniami są Poradnia Kardiologiczna, Poradnia Gruźlicy I Chorób Płuc i także Poradnia Dermatologiczna.
Specjalnie dla Mam poradnia świadczy opiekę położnej podstawowej opieki zdrowotnej obejmujące zakres edukacji w zakresie planowania rodziny, opieki w okresie ciąży, a także porad w zakresie pielęgnacji. Kontrakt firmy w zakresie lekarza POZ obejmuje opiniowanie stanu zdrowia pacjenta, diagnozowania pacjentów , a także przeprowadzanie badań pacjentów. Do zakresu zadań pielęgniarki POZ w przychodni należy wykonywanie świadczeń diagnostycznych. Zawiera pełną opiekę pielęgniarską nad pacjentem. Placówka posiada umowę na transport sanitarny POZ. Ten rodzaj transportu przysługuję pacjentom w sytuacjach gdy pojawia się konieczność leczenia określonych schorzeń i także aby nie przerwać ciągłości leczenia. Rejestracja czynna od poniedziałku do piątku w godzinach pracy poradni. Aby zarejestrować się do gabinetu specjalistycznego niezbędne są: dokument tożsamości, dokument skierowania do specjalisty wystawione przez lekarza rodzinnego, aktualne ubezpieczenie zdrowotne.

Telefon: 91 404-11-04
Email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Godziny otwarcia pn. - pt.: 08:00-18:00 

W budynku znajduje się  Punkt Apteczny Karotka otwarty  pn.-pt.8-18